Anasayfa  Aktif Konular  Üyeler  Forum'da Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş Yap
Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınZiraat TROY Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınGelir Belgesiz Kredi Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayınipotek kaldırmıyorlar Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınTürkiye İş Bankası’ndan ban... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınReel sektörün borcunda yük ... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınTürkiye Bankalar Birliği�... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınLübnanlı Odeabank Türkiye’d... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınEv Halkının Borç Tutarı 18 ... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınKarşılıksız çek sayısı yarı... Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın259 şubesini kapatacak 680 ...
Finans Bank
 Türkiye Bankacılık Bilgi ve Yardımlaşma Forumu | Türkiye'de Faliyet Gösteren Bankalar | Finans Bank
Mesaj icon Konu: Finansbank'ı Tanıyalım Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
bankabilgileri
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 01-Ocak-2006
Konum: Konya
Gönderilenler: 418

Tesekkür: 1
Rep: 1


Aktiflik
48%
Seviye
48%
Deneyim
60%
Alıntı bankabilgileri Cevaplabullet Konu: Finansbank'ı Tanıyalım
    Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2015 Saat 11:44


Türkiye'yi başarıya taşıyacak her bireysel ve ticari finansal planın mimarı olmak.


Türkiye'nin Finansçısı Finansbank'ın 27 yıllık başarı hikayesi

Temelleri 26 Ekim 1987 tarihinde atılan Finansbank, müşterilerine klasik bankacılık hizmetlerinden fazlasını sunabilme ve Türkiye'nin finansçısı olma hedefiyle çalışmalarını 27 yıldır ara vermeden sürdürüyor. Finansbank, gelişen Türkiye'nin gelişen finansal ihtiyaçlarına Türkiye'nin finansçısı olarak cevap verme konusuna odaklanırken, her zaman olduğu gibi müşteri merkezli stratejileri ve konusunda uzman, değerlerine bağlı çalışanlarının büyük bir tutku ve enerjiyle gerçekleştirdikleri çalışmalarıyla başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.
Genç, Dinamik ve Başarılı
Türkiye'nin genç ve dinamik bankası Finansbank, 1987'de faaliyete başladı.


Finansbank, 1999 yılında piyasaya sunduğu ilk taksitli kredi kartı Galaxy Card 2001 yılında "taksit atlat" kampanyası ve "puanlarla mil kazanma" kampanyalarını yaptı ve sektöre çok önemli bir know-how kazandırdı. İsmi daha sonra CardFinans olarak değişen Galaxy Card,dört yıl gibi bir sürede en fazla visa karta sahip marka haline geldi. Visa International tarafından düzenlenen yarışmada ise "Dünya Birincisi" ve "Dünya Beşincisi" oldu.


Finansbank, üstün hizmet anlayışı, yenilikçi ve proaktif yaklaşımı ile yaptığı çalışmalar ile 2004 yılında, bankacılık sektörü için çok kısa denebilecek bir sürede aktif büyüklük sıralamasında özel bankalar arasında 5. sıraya yükseldi.

Finansbank'ın aynı yıl, 200 milyon dolar tutarındaki sermaye benzeri krediyi alan ilk Türk bankası olması, yurtdışı piyasalar tarafından kendisine duyulan güvenin bir göstergesi oldu.


2005 yılında 7 yıl vade ile 500 milyon dolar tutarındaki Türkiye'de gerçekleştirilen en yüksek tutarlı sigortasız seküritizasyon kredisine imza atan Finansbank, uluslararası piyasalardaki itibarını artırarak devam ettirdi.


Yurtdışında en çok yatırımı olan ve en yaygın ağa sahip Türk bankası konumunda iken 2006 yılının Ağustos ayında Yunanistan'ın en büyük bankası National Bank of Greece (NBG) tarafından satın alındı. Bu birleşme sonucunda NBG'nin Güneydoğu Avrupa'da sahip olduğu lider konumu ile Finansbank'ın Türkiye'deki yüksek büyüme potansiyeli bir araya geldi.


2006 ve 2007 yıllarında Bireysel Bankacılık anlayışına verdiği önemin bir göstergesi olarak şubeleşme çalışmalarına hız veren Finansbank, bu iki yıl içinde 203 şube açarak sektörün ağ anlamında en hızlı büyüyen bankası unvanını aldı.


Finansbank, Türk Eğitim Derneği'nin (TED) ''Tam Eğitim Bursu'' programına 10 yıl için toplam 3 milyon TL ayırarak, bu bursla başarılı ancak maddi durumu yetersiz öğrencilerin bütün eğitim masraflarını karşılamak için işbirliğine imza attı. Türkiye çapında 16 il merkezinde 65 ilin katılımıyla gerçekleştirilen uygulamada 5. sınıftan 9. sınıfa kadar, not ortalaması 5 olan öğrenciler, başvurdukları sınavın neticesine göre bursa dahil oldu.


Finansbank 2009 yılında World Finance Dergisi tarafından, her yıl dünyada 100 firmayı alanlarında ulaştıkları başarı için ödüllendiren WorldFinance 100 listesinde yer aldı. Bankacılık kategorisinde "best in class" seçilen ilk Türk bankası oldu.


Finansbank, 2009 yılında "dünyanın taksit yapan ilk banka kartı" CardFinans Nakit'i piyasaya sundu.
2010 yılında yine CardFinans Nakit, kredi kartı dünyasının en prestijli ödüllerinden olan Cards and Payments Europe'da, "En iyi yeni banka kartı lansmanı" kategorisinde ödüllendirildi. Finansbank, bu kategoride ödülü alabilen tek Türk bankası oldu.
2010 yılında Avrupa Yatırım Fonu (AYF) ile gerçekleştirdiği ve Türkiye'de ilk defa yapılan bir çalışma ile KOBİ müşterilerinin teminat gösterme problemini aşmalarını sağladı.
Ayrıca Finansbank, aynı yıl dış ticaret finansmanında kullanmak üzere 15 ülkeden 29 bankanın katılımı ile sağladığı 800 milyon dolarlık sendikasyon kredisi aldı. Bu kredi Finansbank'ın aldığı en yüksek montanlı sendikasyon kredisi olma özelliği taşıyor.


Yine aynı yıl "kart aidatı ödemesi bulunmayan" ve standart kredi kartı özelliklerine sahip ilk kredi kartı FIX lanse edildi. Bununla birlikte 2010 yılında işletme sahiplerine "çek ve senet kullanmadan" vadeli harcama yapma, harcama taksitlendirme ve ekstre öteleme imkanı veren VadeKart pazara sunuldu.


2011 yılı mercek altına alındığında, Finansbank'ın hayata geçirdiği FixCard İngiltere'nin en önemli ödül programları arasında bulunan Best Business Awards'da en iyi ürün kategorisinde ödül aldı. Öte yandan, eğitim ve gelişim profesyonellerinin otoritesi olan ASTD (American Society for Training & Development) tarafından yapılan yarışmada, Finansbank Gelisim Programı "ASTD Excellence in Practice Citation" ödülüne layık görüldü.


Finansbank'ın 2010 yılında belirlediği ve 2011 yılında uygulamaya koyduğu "Bizce Mümkün Gelişim Programı" ise eğitim ve gelişim profesyonellerinin otoritesi olan ASTD (American Society for Training & Development- Amerikan Eğitim ve Gelişim Derneği) tarafından "Mükemmellik Takdirnamesi" ödülüne layık görüldü.


2012 yılı içinde gerçekleştirilen uluslararası ortaklıklar Finansbank'ın başarılarını pekiştirdi. Amerika'nın en büyük sağlık ve hayat sigortası şirketlerinden Cigna, Türkiye'deki faaliyetlerini Finans Emeklilik ile birleştirirken, hayat dışı sigorta ürünlerinde dünyanın sayılı sigorta şirketleri arasında bulunan Sompo Japan ile de işbirliği gerçekleştirildi.


Bankamız, 2012 yılı kapsamında Yatırım Bankacılığı alanında da çok başarılı bir yıl geçirdi. Konsorsiyum lideri olarak yer aldığımız Halkbank halka arzı ile İMKB tarihinin en büyük, Avrupa'da ise 2012 yılının üçüncü büyük hisse satışı gerçekleştirildi. Finansbank, yaklaşık 4,5 milyar TL tutarındaki 299 milyon adet hisseyi 30.272 adet yatırımcıya başarıyla dağıttı.


Finansbank, bireysel bankacılık alanında da ilklere imza atmaya devam etti. 2012 Ekim ayında, internet tabanlı mevduat ürünü "Enpara.com"u müşterilerinin hizmetine sundu. Bu ürün sayesinde müşteriler daha fazla kazanırken, bankanın mevduat tabanı sektörden daha hızlı büyüdü.


Finansbank, 2013 yılında geleceğin liderlerine YGA Liderlik Programı aracılığıyla destek verdi.   Harvard'ın Global Partner'ı olduğu, daha iyi bir dünya için sosyal bilinçli liderler keşfeden ve yetiştiren projede Finansbank sponsor olarak yer aldı.

Reklamcılar ve Reklamverenler Dernekleri tarafından 2013 yılında 5.si düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri kapsamında Banka-Sigorta ve Finansal Hizmetler kategorisinde Finansbank Enpara.com, 'Herkese Zengin Faizi' reklam kampanyası ve dijital bankacılık iş modeli ile yarışmanın en iddialı ödülü olan Altın Effie Ödülü'nü almaya hak kazandı.


Finansbank Grubu bünyesinde yer alan Finansinvest, dünyanın en saygın iş ve finans dergilerinden Global Finance tarafından 2013 yılında ''Türkiye'nin En İyi Yatırım Kuruluşu'' seçildi. Finansinvest, AON Hewitt' in gerçekleştirdiği ''Best Employers 2013'' araştırmasında da dereceye girerek dördüncü oldu. Finansinvest aynı zamanda, 2006'dan bu yana yapılan Best Employers Araştırması'nda Türkiye'de dereceye giren ilk ve tek finans şirketi olma özelliğini de kazandı.


Dünyanın en saygın iş ödülleri arasında gösterilen Uluslararası Stevie İş Ödülleri'nde toplam 8 dalda ödüle layık görülen Finansbank, Enpara.com ile 2013 yılında bankacılık alanında 3 Altın Stevie Ödülü alan tek banka oldu. Enpara.com, yılın En İyi Ürün Geliştirme / Ürün Yönetimi Takımı, Pazarlama Kampanyası ve Ürün Tanıtımı dallarında Altın Stevie ödüllerine layık görüldü.


Uluslararası İç Denetim Enstitüsü (IIA) kriterleri doğrultusunda PricewaterhouseCoopers tarafından yapılan değerlendirme ile Finansbank'ın iç denetim faaliyetlerinin uluslararası kalite standartlarına uygunluğu onaylandı. Öte yandan, TİDE tarafından 2011 yılından bu yana gerçekleştirilen TİDE İç Denetim Farkındalık Ödülleri'nde Türkiye'nin finansçısı Finansbank, Kurumsal Farkındalık kategorisinde iki ödüle layık görüldü.


Türkiye'nin finansçısı Finansbank başarılarına ara vermeden devam ederken, 25 ülkeden gıda/restoran, finans, seyahat ve turizm kategorilerinde binden fazla uygulamanın değerlendirildiği Horizon Interactive Awards'ta Finansbank'ın KOBİ Meydan web sitesi, ''Banka/Finans'' dalında bronz ödüle layık görüldü.
Finansbank'ın gençlerin iş dünyasına kazandırılmasına ve kariyer basamaklarını emin adımlarla çıkmasına destek olan kariyer kulübü Finans Up ise İngiltere'nin en büyük iş ödül programlarından biri olan Global Business Excellence Ödülü'nü kazandı.
Finansbank, Vizyonist'14 Konferansı'nda verilen ''Visa 2013 Başarı Ödülleri''nde, Hemşire Kart ile En Yenilikçi Visa Ürünü: Simply One ödülüne layık görüldü.


Finansbank hali hazırda Finansal Hizmetler Grubu çatısı altında Finans Leasing, Finans Yatırım, Finans Portföy Yönetimi, Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş, Finans Faktoring ve teknoloji şirketi IBTech ve e-Fatura entegrasyonu, e-Fatura özel servis sağlayıcılığı, e-Fatura arşivlemesi, e-Defter uygulaması ve e-Ticaret portalı üzerinden bankacılık hizmetleri için online uygulama çözümleri sunan ve Cybersoft ortaklığı ile kurulan eFinans iştirakleri ile müşterilerinin tüm finansal ihtiyaçlarına yaratıcı, hızlı ve kolay çözümler sunmaya devam etmektedir.

Rakamlarla Finansbank

Finansbank'ın 2014 yılı üçüncü çeyrek net kârı 588 milyon TL olarak gerçekleşti.
Toplam kredileri 49 milyar 199 milyon TL'ye yükselen Finansbank'ın, toplam aktifleri 74 milyar 545 milyon TL'ye, müşteri mevduat portföyü de 40 milyar 686 milyon TL'ye ulaştı.
Finansbank'ın toplam öz kaynakları 8 milyar 291 milyon TL olarak gerçekleşti.
30 Eylül tarihi itibarı ile toplam 666 şube ve yaklaşık 13 bin çalışan sayısı ile faaliyet göstermektedir.
IP Özel Mesaj Yolla  Tesekkur Et
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Açık Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Powered by Web Wiz Forums version 8.06
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide