Anasayfa  Aktif Konular  Üyeler  Forum'da Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş Yap
Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınZiraat TROY Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınGelir Belgesiz Kredi Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayınipotek kaldırmıyorlar Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınTürkiye İş Bankası’ndan ban... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınReel sektörün borcunda yük ... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınTürkiye Bankalar Birliği�... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınLübnanlı Odeabank Türkiye’d... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınEv Halkının Borç Tutarı 18 ... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınKarşılıksız çek sayısı yarı... Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın259 şubesini kapatacak 680 ...
Odea Bank
 Türkiye Bankacılık Bilgi ve Yardımlaşma Forumu | Türkiye'de Faliyet Gösteren Bankalar | Odea Bank
Mesaj icon Konu: Odea Bank'ı Tanıyalım Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
bankabilgileri
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 01-Ocak-2006
Konum: Konya
Gönderilenler: 418

Tesekkür: 1
Rep: 1


Aktiflik
48%
Seviye
48%
Deneyim
60%
Alıntı bankabilgileri Cevaplabullet Konu: Odea Bank'ı Tanıyalım
    Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2015 Saat 12:02


Şirket Profili

Odeabank, 15 Mart 2012 tarihinde kurulmuş bir anonim şirkettir. 20 Haziran 2012'de faaliyet izni almak için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na başvuruda bulunulmuş, 2 Ekim 2012 tarihli karar ile Bankamıza faaliyet izni verilmiştir.

Bank Audi Hakkında

Ana hissedarımız Bank Audi, merkezi Lübnan'da bulunan ve 11 farklı ülkede var olan bölgesel bir gruptur. Kurumsal, ticari, bireysel, yatırım ve özel bankacılık da dahil olmak üzere bankacılığın tüm birimlerinde faaliyet göstermektedir. 2013 Aralık sonu itibariyle konsolide aktifleri 36,1 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. 5 000'e yakın bordrolu çalışan sayısıyla Bank Audi Grup'un hissedar tabanı, 2 500'ü aşkın hisse ve /veya Global Depo Sertifika sahibini kapsamaktadır. Global Depo Sertifikaları (GDR) hem Beyrut Menkul Kıymetler Borsası'na, hem de Londra Menkul Kıymetler Borsası'na kote olan Banka'nın Hisseleri, Beyrut Menkul Kıymetler Borsası'na kotedir. Lübnan'ın en büyük bankası konumunda olan Bank Audi, bölgede faaliyet gösteren en büyük 20 banka arasındadır.​Biliyorsunuz sermayedarımız Bank Audi Grubu'nun Türkiye'ye yatırım yapmasıyla 2012 yılında Bankamızın temellerini atmıştık. Sıfırdan kurduğumuz ve her tuğlasını değerli çalışma arkadaşlarımla birlikte emek vererek özveriyle ördüğümüz Bankamız ile sektörümüze de farklı ve yeni bir soluk getirdik.

Sektöre böylesine hızlı bir girişin ardından 2014 yılının ilk yarısı ise bizler için, başarılarımızı pekiştirdiğimiz ve sağlıklı büyümeye devam ettiğimiz bir dönem oldu. Müşteri odaklı yenilikçi banka yaklaşımımız ile sektör sıralamasında bir basamak daha yükseldik. 49. sırada girdiğimiz sektörde 10. büyük özel mevduat bankası olduk. Türkiye Bankacılık Sektörü gibi rekabetin en üst noktalarda olduğu bir alanda bu sonuca ulaşmanın, sadece ülkemizde değil uluslararası platformlarda da bir "başarı hikayesi" olarak nitelendirildiğini sizlerle paylaşmak isterim.

2014'ün ikinci çeyrek dönemini kapatırken aktif büyüklüğümüz 20,3 milyar TL'ye, kredilerimiz 14,3 milyar TL'ye, mevduatlarımız ise 16,8 milyar TL'ye ulaştı. Bu dönem itibariyle 45 şubemiz ve 1282 çalışanımız var. Her adımımızı sonsuz bir heyecan içerisinde atarken kurduğumuz yapının sağlıklı bir şekilde büyüyor olması bizleri mutlu ediyor.

Yılın ikinci çeyrek döneminde pek çok projeyi gerçekleştirebilme fırsatı bulduk. Bu dönemde geçtiğimiz yılın sonuna kıyasla kredilerimizi %26, mevduatlarımızı ise %36 oranında artırarak zor zamanlarda ekonomiye sektörün oldukça üzerinde kaynak sağladık. Onbeş yıl aradan sonra sıfırdan kurulan ilk banka olmamıza ve dolayısıyla süregelen yüksek yatırımlarımıza rağmen öngörülebilirliğin azaldığı bir dönemde dinamik bilanço yönetimimiz ile yılın ikinci çeyreğini kârlı kapatmayı başardık. İki yıldan daha kısa bir sürede böylesine başarılı bir çeyreği geride bırakmamızda en önemli etkenler sermayedarımızın desteği ve Türkiye'ye duyduğu güven, etkin risk yönetimi prensibimiz, başarıyı arzulayan deneyimli insan kaynağımız, verimli teknolojik altyapımız ve müşteri odaklı hizmet anlayışımıza yoğun ilgi gösteren müşterilerimizdir.

Kurumsal ve Ticari Bankacılık segmentlerinde enerjiden, gayrimenkul geliştirme sektörüne, demir çelikten iletişime, perakendeden inşaat ve taahhüt sektörüne kadar çeşitli alanlarda müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik gerçekleştirdiğimiz finansmanlar ile yılın ilk altı ayında önemli bir nakit kredi büyüklüğüne ulaştık.

Bireysel Bankacılıkta yılın ikinci çeyreğinde de birçok yeniliğe imza atmaya devam ettik. Önemli perakende satış noktalarında açtığımız şubelerin yanı sıra, müşterilerimizin anında kredi hizmeti alabilmesi için mağaza içinde servis veren tabletli satış sistemi ile ürün alımlarında ihtiyaçlarına cevap verdik. Bununla birlikte Banko Card Axess ile tüketicinin her türlü ihtiyacı için alışveriş yapmalarını sağladık. Yılın ilk yarısına göre bireysel kredi adet performansımızı hızlı müşteri kazanımı sağladığımız tüm bu olanaklarla tam iki katına çıkarttık.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 15 Mayıs 2014 tarihli izni ile onaylanan bono/tahvil ihraç başvurusu kapsamında Türk Lirası cinsi ilk bono ihracını 26 Mayıs 2014 tarihinde başarıyla gerçekleştirdik. Halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satılmak üzere 179 gün vadeli, 150.000.000 nominal tutarında ihraç edilen iskontolu bonoya nitelikli bireysel yatırımcıların yanı sıra kurumsal yatırımcılar da talep gösterdi.

Uluslararası alanda kazandığımız ödüller bu dönemde bizleri gururlandırdı. 2014 Communicator Awards ödüllerinde; Odeabank Web Sitesi, Bankacılık ve Finans kategorisinde "Mükemmellik Ödülü" Kurumsal İletişim kategorisinde ise "Üstünlük Ödülü" kazandı. Bank'O Card web sitesi de Bankacılık ve Finans kategorisinde "Üstünlük Ödülü" kazandı.

Özellikle vurgulamak isterim ki, sponsor olmaktan mutluluk duyduğumuz Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın bu dönemde çıtayı en yükseğe taşıması bizim için çok gurur verici oldu. FIBA Kadınlar Euroleague Finali'nde Galatasaray ve Fenerbahçe'nin final oynaması ülke sporu açısından bir ilk ve olağanüstü bir başarı öyküsüdür. Odeabank olarak sponsorluk için ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı ve Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın bankamızın vizyonuyla ne kadar büyük uyum içinde olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Türk sporunun köklü kurumlarından Galatasaray Spor Kulübü'ne, bugüne kadar ülkemize büyük gururlar yaşatan basketbol ekiplerimize destek vermekten onur duyuyoruz.

Sonuç olarak; 2014 yılının ilk yarısını her açıdan başarı ile kapattık. Bir bankanın başarılı olmasında sermaye yapısı, sermayedarın gücü, ekip ve insan kalitesi gibi unsurlar başrol oynuyor. Odeabank olarak en büyük avantajımız, sermayedarımızın gücü ve desteğinin yanında, genç, dinamik, hırslı, başarı odaklı bir ekibe sahip olmamız. Odeabank olarak bankacılığın her segmentinde üstün hizmet kalitesi sunmak istiyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana belirttiğimiz orta vadede hedefimiz "2017'de büyükler liginde" olmak. Bu kısa sürede başardıklarımız, 2017 hedeflerimize de kararlılıkla ulaşabileceğimizin göstergesi. Amacımız; ekonomiye daha fazla kaynak sağlamak.

Bu vesileyle, özverili çalışmaları ile Bankamızı bu başarılara ulaştıran çalışanlarımıza, her zaman desteğiyle yanımızda olan sermayedarımıza ve en önemlisi bize güvenen ve gücümüze güç katan tüm değerli müşterilerimize teşekkürlerimi sunarım.

Sevgi ve saygılarımla,

Hüseyin Özkaya

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi​​​​​
IP Özel Mesaj Yolla  Tesekkur Et
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Açık Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Powered by Web Wiz Forums version 8.06
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide