Anasayfa  Aktif Konular  Üyeler  Forum'da Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş Yap
Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınZiraat TROY Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınGelir Belgesiz Kredi Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayınipotek kaldırmıyorlar Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınTürkiye İş Bankası’ndan ban... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınReel sektörün borcunda yük ... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınTürkiye Bankalar Birliği�... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınLübnanlı Odeabank Türkiye’d... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınEv Halkının Borç Tutarı 18 ... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınKarşılıksız çek sayısı yarı... Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın259 şubesini kapatacak 680 ...
Bankacılık Haberleri
 Türkiye Bankacılık Bilgi ve Yardımlaşma Forumu | Kredi Kartı ve Banka Kampanyaları | Bankacılık Haberleri
Mesaj icon Konu: Denizli Ticaret Odası'dan "Karekodlu Çek" Uygulama Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
bankabilgileri
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 01-Ocak-2006
Konum: Konya
Gönderilenler: 418

Tesekkür: 1
Rep: 1


Aktiflik
48%
Seviye
48%
Deneyim
60%
Alıntı bankabilgileri Cevaplabullet Konu: Denizli Ticaret Odası'dan "Karekodlu Çek" Uygulama
    Gönderim Zamanı: 22-Şubat-2017 Saat 16:15
Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Türkiye Bankalar Birliği ve Kredi Kayıt Bürosu ortaklaşa "Karekodlu Çek"i anlattı. Uygulama çek sahtekarlığını engelleyecek.Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Türkiye Bankalar Birliği ve Kredi Kayıt Bürosu ile ortaklaşa "Karekodlu Çek" uygulamasının anlatılacağı eğitim semineri düzenlediklerini söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve Kredi Kayıt Bürosu (KKB) işbirliğinde hayata geçirilen "Karekodlu Çek" uygulaması, Çek Kanunundaki değişiklikleri de içeren 6728 sayılı "Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına dair Kanun" kapsamında 1 Ocak 2017 itibariyle zorunlu hale getirildi. Uygulama gereği bu tarihten itibaren bankalarca çek hesabı sahiplerine karekodsuz çek yaprağı verilmemeye başlandı.

Amaç sahtekarlıkla mücadele

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, düzenlemenin çek sahtekarlığıyla mücadele için yürürlüğe konulduğunu belirterek, "Karekod sistemi ile lehdarın tüm ödeme geçmişinin ortaya çıkması sağlanacaktır. Bu yolla piyasada çeke duyulan güvenin arttırılması ve karşılıksız çekin engellenmesi amaçlanmakta olup, dolayısıyla karekodlu çek uygulaması ile iç piyasaya şeffaflık getirilirken karşılıksız çek sayısının azaltılması ve çek sahtekarlıklarının önüne geçilmesi de hedeflenmektedir" dedi.

Bilgilendirme seminerine davet

Çek sahtekarlığıyla mücadelede ekonominin bütün dinamiklerinin konu hakkında bilgilenmesinin ve işbirliğinin büyük önem taşıdığını vurgulayan DTO Başkanı Erdoğan, "Bu çerçevede Denizli Ticaret Odası olarak hem Çek Kanunu'ndaki son değişikliklerin hem de karekodlu çek uygulamasının irdeleneceği 'Çek Kanunundaki Son Değişiklikler ve Karekodlu Çek Uygulaması' bir bilgilendirme toplantısı düzenledik. Seminer 24 Şubat Cuma günü saat 14.00 -17.00 saatleri arasında odamız konferans salonunda gerçekleştirilecek. DTO olarak her yenilik hakkında olduğu gibi karekodlu çek konusunda da üyelerimizin bilgilendirilmesi adına düzenlediğimiz seminere iş dünyasının ve finans sektörünün temsilcilerini davet ediyorum. DTO, benzer çalışmalarla çek sahtekarlığıyla mücadeleye destek olmayı sürdürecektir" dedi.

Bilgilendirme seminerinin açış konuşmasını DTO Başkanı Uğur Erdoğan, yapacak. Seminerde Bankalar Birliği Genel Sekreteri Dr. Ekrem Keskin ve Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Genel Müdürü Kasım Akdeniz katılımcıları bankacılık sektöründeki gelişmeler ve karekodlu çek uygulaması hakkında bilgilendirecek, soruları yanıtlayacak. - DENİZLİ


Kaynak: Haberler.com
IP Özel Mesaj Yolla  Tesekkur Et
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Powered by Web Wiz Forums version 8.06
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide